Benodigde investering voor renovatie sporthal ’t Jebbink lager dan verwacht
B en w vragen de raad om € 425.000 extra budget voor de renovatie en verduurzaming van sporthal ’t Jebbink in Vorden. Tijdens de werkzaamheden zijn verschillende problemen aan het licht gekomen die vooraf niet zichtbaar waren. Daardoor vallen de kosten hoger uit. Toch vallen de extra kosten mee. Eerder leek het tekort nog op te lopen tot € 900.000. Inmiddels is duidelijk dat een extra investering van € 425.000 voldoende is om het project af te ronden. De gemeenteraad bespreekt het voorstel naar verwachting in het najaar van 2026.

Sinds de start van de renovatie dit voorjaar zijn meerdere technische en bouwkundige tekortkomingen in het gebouw ontdekt. Een deel van de draagconstructie bleek niet meer te voldoen aan de huidige veiligheidseisen. Ook moest het dak tussen de twee sportzalen volledig worden vervangen en is er meer asbest aangetroffen dan uit eerdere onderzoeken naar voren kwam. Het veilig verwijderen hiervan brengt extra kosten met zich mee.
Gevolgen van drukte op het elektriciteitsnet
Ook de landelijke netcongestie heeft invloed op de plannen voor ’t Jebbink. Er is in onze regio te weinig capaciteit op het elektriciteitsnet. Daardoor is het niet mogelijk om de sporthal nu volledig elektrisch te verwarmen. Om dit op te lossen is gekozen voor een toekomstbestendige hybride verwarmingsinstallatie die bestaat uit batterijopslag, een aangepaste warmtepompinstallatie en cv-ketels die kunnen worden ingezet tijdens piekmomenten. Deze oplossing is duurder, maar maakt de sporthal wel klaar voor de toekomst.
Werkzaamheden gaan door
De renovatie ligt niet stil in afwachting van het besluit van de gemeenteraad. Het tijdelijk stoppen van de werkzaamheden zal alleen maar zorgen voor extra kosten en vertraging. De verwachting is dat de sporthal na de herfstvakantie weer in gebruik kan worden genomen. De gemeente heeft hierover contact met de beheerder en gebruikers van de sporthal.