Fiets mee in Bronckhorst!
Tijdens de Nationale Doortrapdagen in Bronckhorst deden veel inwoners enthousiast mee aan de verschillende fietsactiviteiten. Doortrappen is een landelijk initiatief dat veilig fietsen tot je 100e stimuleert. Fietsen geeft vrijheid, houdt je gezond én brengt mensen samen. Een groot deel van de activiteiten is inmiddels achter de rug maar je kunt nog de gehele zomer meedoen met de FietsBingo. Of haak aan bij de extra aanhaakfietsdagen. Stap op, doe mee en beleef Bronckhorst op z’n mooist!
FietsBingo: fietsen met verrassingen
Met de FietsBingo wordt eropuit gaan nóg leuker. Inmiddels zijn al ruim 700 bingokaarten uitgegeven aan enthousiaste deelnemers. Haal je bingokaart op bij het gemeentehuis (Elderinkweg 2, Hengelo). Fiets langs deelnemende locaties, verzamel stempels en laat je onderweg verrassen met een kleine traktatie of korting. Met minimaal 8 stempels heb je al bingo! Lever je kaart in op het gemeentehuis en maak kans op leuke prijzen, zoals een compacte Kodak-camera, lunchvouchers, een lokaal cadeaupakket of het boek 'Ode aan het (Achterhoekse) Landschap'.
Meedoen met de Fietsbingo kan nog tot en met 30 augustus 2026. De prijswinnaars worden in de eerste week van september bekendgemaakt. Je kunt een Bronckhorst Doortraproute volgen of zelf een mooie route uitstippelen.
Wat zijn de Doortraproutes
In Bronckhorst zijn vijf Doortraproutes uitgezet. De routes zijn ongeveer 20 kilometer lang en overlappen elkaar deels. Wie twee routes combineert, fietst eenvoudig een mooie tocht van 40 kilometer. De routes zijn goed begaanbaar en lopen grotendeels over rustige wegen en fietspaden. Je kunt de routes vinden op www.bronckhorst.nl/doortrapdagen-fietsbingo.
Aanhaakfietsdagen: samen op pad
Fiets je graag, maar zoek je een fietsmaatje? De eerste aanhaakdagen zijn inmiddels gestart. Iedereen die houdt van gezelligheid, een ontspannen fietstocht of het ontmoeten van nieuwe mensen, is van harte welkom om mee te fietsen. We fietsen in kleine groepen (max. 12 deelnemers per groep). Genieten is het motto, het tempo ligt rond de 17 km/uur. Ook deelnemers met een driewieler, duofiets of tandem worden van harte uitgenodigd om mee te fietsen. De eerstvolgende aanhaakdag is op donderdag 18 juni, 9.30 uur vertrek vanuit het gemeentehuis in Hengelo (Gld). Meefietsen? Meld je dan aan via www.bronckhorst.nl/doortrapdagen-aanhaakfietsdagen-hengelo.
Aanmelden en meer informatie
Wil je meedoen of meer weten over de activiteiten? Ga naar www.bronckhorst.nl/kalender-volwassenen. Heb je vragen over fietsen in Bronckhorst of over bewegen in het algemeen? Neem dan contact op met de beweegmakelaar. De beweegmakelaar denkt graag mee over passend beweegaanbod en kent het aanbod in Bronckhorst. Mail naar beweegmakelaar@bronckhorst.nl of bel naar (0575) 750 250.