Mooi wonen in Steenderen
Samen ontwerpen we 3 september de invulling van de nieuwe buurt
Er komen nieuwe woningen bij in Steenderen in een nieuwe buurt. De locatie nabij de Bronkhorsterweg, bij het trapveldje De Eiken, is daarvoor in 2022 aangewezen. Deze locatie staat vast, maar hoe de plek er precies uit komt te zien, nog niet. Binnen duidelijke kaders willen we samen met Steenderen verkennen wat hier goed past. Ben je inwoner van Steenderen? Dan horen we graag jouw ideeën.

Kom op 3 september
Op 3 september ben je op elk moment welkom bij de tafeltennistafel / trapveldje aan De Eiken tussen 18.30 en 21.00 uur. Je wandelt vervolgens over de toekomstige woonlocatie langs verschillende praatpunten om daar over bijvoorbeeld verkeer, groen en soort woning in gesprek te gaan. Met jouw inbreng bedenken we samen hoe deze nieuwe buurt eruit komt te zien. Ook vragen we je om jouw voorkeur te geven over de naam voor de buurt.
Praktische informatie
- 📅 3 september 2026
- 🕖 welkom op elk moment tussen 18.30 en 21.00 uur
- 📍 tafeltennistafel/trapveldje aan De Eiken
Aanmelden vóór 28 augustus
Aanmelden kan tot en met 28 augustus via bronckhorst.nl/steenderenontwerpt. Aanmelden is handig voor de organisatie. Trek stevige schoenen aan, de wandeling gaat over onverhard terrein. Ben je minder goed ter been? Laat het ons weten via het aanmeldformulier.
Waarom bouwen we hier?
In Bronckhorst is behoefte aan extra woningen, ook in Steenderen. Bijvoorbeeld voor starters, gezinnen en mensen die graag in hun eigen dorp willen blijven wonen. Met 5 uitbreidingslocaties in Vorden, Hengelo, Zelhem, Hummelo en deze locatie nabij de Bronkhorsterweg, wil de gemeente daarvoor ruimte bieden. Voor elke plek geldt dat er al kaders zijn, maar dat we samen kijken naar een invulling die past bij het dorp en de omgeving.
Dus Steenderen: kom op 3 september en denk mee over deze nieuwe buurt. Wie weet wordt het wel jouw buurt!