Nieuw natuurgebied bij Drempt
Bij Drempt zijn we begonnen met de aanleg van een nieuw moeras- en natuurgebied langs de Oude IJssel. Het gebied wordt ongeveer 40 hectare groot, waarvan 23 hectare nieuwe natuur. Met rietmoeras, natte oevers en nieuwe wandelpaden ontstaat hier een waterrijk landschap met ruimte voor natuur én recreatie.
Het terrein was vroeger een opslagdepot voor slib uit onder meer de Oude IJssel. Nu krijgt het een tweede leven als natuurgebied. Het wordt een belangrijke schakel in de Ecologische Verbindingszone Oude IJssel, de laatste ontbrekende schakel tussen Doesburg en de Duitse grens.
In het gebied komen plas-drasoevers waar vissen kunnen paaien. Ook krijgen moerasvogels zoals de karekiet, rietzanger en rietgors meer ruimte. De roerdomp is hier al gezien en zelfs flamingo’s zijn al gespot.
Rondje Drempt
Er komt ook een nieuwe wandelroute: het ‘Rondje Drempt’. Omwonenden krijgen straks uitzicht op het dal van de Oude IJssel. Boeren op het nieuwe moerasgebied. Agrariërs en andere grondeigenaren hebben meegedacht over de inrichting en hebben bijvoorbeeld gronden geruild. Zo ontstaat een betere balans tussen landbouw en natuur. De werkzaamheden duren naar verwachting tot medio 2026.
Startsein
Op 27 februari gaven wethouder Wilco Pelgrom en heemraad Peter Schrijver (Waterschap Rijn en IJssel) het officiële startsein. Zij verzetten symbolisch de eerste schep grond voor een natuurvriendelijke oever. Het project is een samenwerking tussen het waterschap en 21 andere partijen, waaronder de provincie, gemeente Bronckhorst, natuurorganisaties en de dorpsraad.