Nieuwbouw Dorpsschool Halle

Eind 2023 besloot de gemeente partycentrum Nijhof in Halle aan te kopen om hier de nieuwe Dorpsschool Halle met kinderdagverblijf te realiseren. De huidige Dorpsschool is verouderd en voldoet niet meer aan de onderwijskundige eisen van dit moment. Met de aankoop van Nijhof geven we deze centrale plek in het dorp een toekomstbestendige functie en komen voorzieningen voor onderwijs, sport en ontmoeten, die voor veel inwoners belangrijk zijn, dichtbij elkaar te liggen. 

Aankoop biedt meerdere voordelen

Partycentrum Nijhof is een beeldbepalende locatie. Door de nieuwe school hier te bouwen, zorgen we voor een ontwikkeling die bijdraagt aan stedenbouwkundige kwaliteit van de omgeving. De school krijgt een toekomstbestendig gebouw dat past bij hun onderwijskundige visie, op een plek met een goede verkeersveiligheid rondom de school. Bij de herinrichting van de openbare ruimte rondom de nieuwe school en de huidige parkeerplaats houden we rekening met maatregelen die goed zijn voor het klimaat in de omgeving.

Het parkeerterrein naast partycentrum Nijhof, waar ook het huidige milieuparkje is, gaat onderdeel uitmaken van het speelterrein rond de school. Dit betekent dat de milieustraat straks op het terrein aan de voorzijde van de schoollocatie wordt geplaatst. Met de kosten voor het ontwikkelen van een nieuwe school in Halle hielden we al rekening in onze gemeentelijke investeringsagenda. Door de school op een nieuwe locatie te bouwen, besparen we kosten voor tijdelijke huisvesting.

Verkeer

De (verkeers)veiligheid van de kinderen heeft prioriteit. We bepalen schoolzone(s) in de directe buitenruimte rondom school. De verkeersbewegingen van en naar de nieuwe school gaan via de Roggestraat. De verschillende verkeersstromen (auto, fiets en voetgangers) scheiden we waar mogelijk van elkaar. Zo zorgen we voor een veilige verkeersituatie voor de (jonge) verkeersdeelnemers. In overleg met de kerk komen er parkeerplekken op de parkeerplaats bij de kerk om de parkeerdruk tijdens de begin- en eindtijden van de school te verlichten. Er komt een oversteekplaats en gekleurde paaltjes op de stoep.

In oktober 2024 spraken we verder over de verkeersituatie en hoe voetgangers, fietsers en auto’s veilig van en naar de school kunnen komen (zie powerpoint presentatie in de bijlage). Hiervoor stelde een onafhankelijke verkeersdeskundige een advies op. Eind november 2024 hebben we de opbrengsten uit participatie, het vlekkenplan en verkeersadvies voorgelegd aan het college en daarmee de uitgangspunten vastgelegd voor de verdere uitwerking van de buitenruimte.

In afstemming met omwonenden

Met omwonenden en betrokken partijen hebben we gesproken over een goede inpassing van de school en de buitenruimte voor onder andere de ruimtelijke inrichting, sfeer en beleving in het gebouw en de eisen die van toepassing zijn op bijvoorbeeld de installatietechnische gedeelten van het gebouw. In de grote zaal en achterliggende boerderij, worden lokalen gemaakt. Het overige deel wordt gesloopt en daarvoor komt nieuwbouw in de plaats. Ook bespraken we het zogenaamde vlekkenplan (zie bijlage onderaan de pagina) met de randvoorwaarden en uitgangspunten voor het gebouw aan de buitenkant en de inpassing in de omgeving. Denk aan de positionering van de nieuwbouw, massa, uitstraling, hoe zorgen we voor een veilige en logische verkeersituatie, wat is de beste plek voor het milieuparkje en hoe richten we het openbaar groen in etc. Voor de inrichting van het speelterrein maakten we eind 2025 een plan met de school en direct omwonenden. De toegankelijkheid van het schoolterrein, geluid en zichtlijnen zijn hierbij aandachtspunten.

Definitief ontwerp

Deze uitgangspunten voor het gebouw en de buitenruimte zijn uitgewerkt in definitieve ontwerpen. Het ontwerp van de verkeerssituatie inclusief parkeren is in te zien. Van het definitief ontwerp van het gebouw is een visuele impressie gemaakt.

Planning

  1. Afgerond: Start ontwerp gebouw en buitenruimte

    Q4 2024

  2. Afgerond: Bijeenkomsten omwonenden

    2025

  3. Afgerond: Definitief ontwerp gebouw en buitenruimte

    Q2 2025

  4. Afgerond: Aanwijsbesluit verplaatsing milieupark

    Juni 2025

  5. Afgerond: Gunning project aannemer en installateur

    Q4 2025

  6. Momenteel bezig: Bouwwerkzaamheden

    2026

  7. Nog te doen: Oplevering school

    Q2 2027

Nieuwsbrieven