Voorstel verruiming regeling starterslening

Als het aan b en w ligt, kunnen starters op de woningmarkt in Bronckhorst straks meer lenen voor de aankoop van hun eerste koopwoning. B en w stellen de raad voor het maximale aankoopbedrag te verhogen naar € 370.000,- en deze te koppelen aan de Achterhoekse betaalbaarheidsgrens. Naar verwachting neemt de raad hierover in juli een besluit. Tot nu toe kunnen starters gebruik maken van onze regeling starterslening voor een woning met een maximale koopprijs van €300.000,-.  

Extra lenen voor eerste woning  

De krapte op de woningmarkt en de sterke prijsstijgingen maken het voor de starter moeilijk om de woningmarkt op te komen. Ook de huizenprijzen in Bronckhorst zijn de laatste jaren hard gestegen. Met het verruimen van de regeling starterslening wordt het aanbod voor starters groter en hebben zij meer financiële ruimte voor de aankoop van hun eerste koopwoning. Emmeke Gosselink, wethouder Wonen: 

“Wij vinden het belangrijk dat ook jonge mensen in onze gemeente een eigen plekje kunnen vinden. Met onze starterslening kunnen Bronckhorsters net een beetje extra lenen voor het aankopen van hun eerste woning.” 

Geen lasten in de eerste drie jaar 

De gemeente biedt sinds 2009 de starterslening aan (deze bedraagt max. 40.000 euro). Circa 90 starters profiteerden sinds die tijd van de lening. De starterslening overbrugt het verschil tussen de aankoopprijs van de woning en de maximale hypotheek. De eerste drie jaar hoeven geen maandlasten te worden betaald. De starterslening wordt uitgevoerd door de SVn (Stimuleringsfonds Volkshuisvesting Nederlandse gemeenten).