Ruimte voor de Rivier - de IJssel
In het project Ruimte voor de Rivier 2.0 onderzoekt het Rijk op welke plekken de rivier op lange termijn mogelijk meer ruimte nodig heeft om ons te beschermen tegen hoogwater. Een deel van de omgeving langs de IJssel in de gemeente Bronckhorst is in beeld als reserveringsgebied.

Het gaat over een gebied bij Olburgen en Steenderen. Hier zijn misschien maatregelen nodig om binnendijks, aan de bewoonde kant van de dijk, ruimte voor de rivier te maken bij extreem hoogwater.
Wat betekent dit voor het IJsselgebied in Bronckhorst?
De omgeving is in beeld als een reserveringsgebied, wat betekent dat het nog onzeker is óf er daadwerkelijk maatregelen in het gebied genomen gaan worden. We hebben geen informatie over de exacte begrenzing van het reserveringgebied, met welke regels we te maken krijgen en welke maatregelen nodig zijn. De keuze voor een locatie wordt door veel factoren bepaald en hier hebben wij weinig invloed op.
Hoe gaat het verder?
Het gaat nu om een voorstel en geen besluit. In december neemt de ministerraad een beslissing over of deze locatie inderdaad in het Ontwerp Nationaal Waterplan komt. Vanaf 2027 worden de exacte grenzen van het reserveringsgebied uitgewerkt. De kaarten die het Rijk nu publiceert zijn dus niet definitief maar geven ongeveer het gebied aan dat in beeld is. Het kan nog vele tientallen jaren duren voordat we zeker weten of het gebied ook daadwerkelijk ingericht gaat worden voor de opvang van hoogwater.
Bewoners van het gebied ontvingen in juni al persoonlijk bericht van ons. In november organiseren we een bijeenkomst over de ontwikkelingen aan de IJssel. Meer informatie daarover volgt binnenkort.
Meer informatie over diverse ontwikkelingen aan de IJssel is gepubliceerd op www.bronckhorst.nl/toekomstvandeijssel. Meer informatie over Ruimte voor de Rivier vindt u op www.deltaprogrammarijn.nl / www.ruimtevoorderivier.nl.